Canisterapie
- 28.03.2022 22:11
Žáci základní školy speciální a 1. stupně ZŠ se pravidelně setkávají s terapeutickým pejskem Artosem a jeho chovatelkou.
Canisterapie je metoda, při níž se využívá kontaktu pejska s žákem. V naší škole využíváme pravidelných hodin k celostnímu rozvoji osobnosti žáka. Je zdrojem nových podnětů, které vedou k rozumovému rozvoji, učí správným návykům chování ke psům i zvířatům obecně. Rozvíjí komunikaci i vyjadřovací schopnosti, vede k rozšiřování slovní zásoby, umožňuje nácvik komunikace s cizí osobou /canisterapeutkou/. Usnadňuje kontakt s obtížně komunikujícími dětmi. Canisterapie má nesporný vliv na citový rozvoj žáka, vede rovněž k pohybovému rozvoji. Přináší pozitivní dotekovou stimulaci, rozvíjí hrubou i jemnou motoriku. Motivuje k pohybu, rozvíjí koordinaci pohybu a orientaci v prostoru. Pes je významným motivačním faktorem pro fyzickou aktivitu žáků.
Podívejte se do fotoalbumu:
PŠE - Canisterapie se čtyřnohým kamarádem
Žáci 1. stupně ZŠ se také zapojili v rámci hodiny prvouky do „péče o domácího mazlíčka“. Artík se s námi přivítal, pomazlil a nechal se od nás pěkně vyčesat. S paní chovatelkou jsme si povídali o péči nejen o pejsky, ale i o jiná domácí zvířata, čím se živí, co je třeba dělat, aby byla zdravá a spokojená. Žáci se také dozvěděli o výcviku psů. Žáci získané informace mohou aplikovat v domácím prostředí. Už se těšíme na další návštěvu canisterapeutického kamaráda.
Podívejte se do fotoalbumu:
3. A - Canisterapie - potěšení na duši s chlupatým kamarádem
- Zpět na seznam článků
Nejnovější články