• STRAVNÉ NA KVĚTEN

• Platba stravného v hotovosti na měsíc duben proběhne v úterý 23. 4.  a ve středu 24. 4. 2024

• 2. 4. Světový den porozumění autismu

• Duhovka se rozsvítila modře na podporu porozumění autismu.
            Slyším, vidím, mluvím a vnímám jinak. Na 2. dubna připadá Světový den porozumění autismu. Barvou celé kampaně je modrá – jako barva komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, která působí lidem s autismem největší potíže. Žáci se společně s vyučujícími oblékli do modrého, uspořádali různorodé aktivity v rámci výuky a v Dubňanech nasvítili modře MÚ na podporu žáků naší školy.
          • SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU

• 2. dubna je Den v modrém, kdy si připomínáme Světový den porozumění autismu. V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí s postižením tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život. MODRÁ je symbolem komunikace, proto i my jako škola podpoříme lidi s PAS a jejich rodiny. V tento den vyladíme své oblečení do modrých barev.

• Putování s beránkem

• Minulý týden jsme navštívili v sálu Evropa v Hodoníně jejich tradiční velikonoční předváděcí akci řemeslníků doplněnou o doprovodné pásmo Putování s beránkem.
            Žáci se postupně na pěti velikonočních stanovištích naučili poznávat jarní květiny, společně si zazpívali, zatančili, roztřídili domácí a volně žijící zvířata a zopakovali si názvy mláďat. Poté zdolali krátkou stezku obratnosti a při vázání mašli na velikonoční pomlázku si procvičili své prstíky. Naučili se, co vše patří na velikonoční stůl. Během putování si žáci tvořili svého beránka, kterého si odnesli do školy. Po splnění edukačního programu si žáci prohlédli práci řemeslníků při vytváření výrobků s velikonoční tematikou a jejich výrobu si mohli vyzkoušet. Každý žák si nazdobil svůj velikonoční perníček.

• STRAVNÉ NA DUBEN

• Platba stravného v hotovosti na měsíc duben proběhne v pondělí 25. 3. a v úterý 26. 3. 2024

• Světový den Downova syndromu

• Heslem dne 21. března je „Na každou nožku jinou ponožku!“ Do výzvy se zapojíme i my a tento den si oblečeme rozdílné ponožky. A proč právě ponožky symbolizují Světový den Downova syndromu? Protože lidé s tímto syndromem mají o jeden 21. chromozom, který má tvar ponožky, navíc. Cílem této výzvy je šířit povědomí o Downovu syndromu, bourat předsudky a pomoci lidem s tímto postižením stát se rovnocennými členy společnosti.

• Soutěž "Montík"

• Třída 2. A se zapojila do kreativní soutěže společnosti "Montík". Úkolem bylo vytvořit originální umělecký kousek, kde hlavním motivem byl avatar "Montík" - dřevěný robot.
            Za velké podpory hlasování ze strany rodičů, pedagogů a veřejnosti získali naši žáci krásné 2. místo.
            Vítězná třída získala krásnou cenu v podobě poukazu na nákup didaktických pomůcek a her v hodnotě 10 000 Kč.
            Velké díky patří vše, kteří nás svým hlasem podpořili. Děkujeme!. Bez vás bychom to 2. místo nevybojovali!

• Bronzový certifikát programu Skutečně zdravá škola

• Vážení rodiče a žáci,

po více než třech letech úsilí se nám podařilo získat bronzový certifikát v programu Skutečně zdravá škola. Naším záměrem bylo zlepšit kvalitu stravování ve školní jídelně, šířit osvětu a realizovat zásady zdravé výživy při výchově a vzdělávání žáků. Velký dík patří realizačnímu týmu projektu - vedoucí školní jídelny Ivě Vrbňákové, školní manažerce projektu Mgr. Haně Kirchner a paní kuchařkám Kateřině Dohnalové a Petře Pavlišové, bez jejichž ochoty a invence by to nešlo:) Děkujeme také pedagogům, žákům, rodičům a všem, kteří nám drželi palce.

Stravování v naší jídelně nabralo správný kurz a doufáme, že tomu tak bude i v budoucnu.

Více se můžete dozvědět v dopisu od vedení projektu Skutečně zdravá škola:

• STRAVNÉ NA BŘEZEN

• Platba stravného v hotovosti na měsíc březen proběhne v pátek 23. 2. a v pondělí 26. 2. 2024

• Masopustní karneval

• Dne 13. 2. 2024 proběhl „Masopustní karneval“ pro žáky ZŠS a 2. ročníku ZŠ. Žáci si přinesli nebo si s vyučujícími v hodině PV připravili masky, které představili v prostorách tělocvičny naší školy. Měli možnost plnit různé úkoly od sportovních přes výtvarné činnosti. Společně si zacvičili a zatancovali při hudbě.  Na závěr si každý žák odnesl medaili a sladkou odměnu.
        • Tematické vyučování - Masopustní veselí

• V pondělí 12. 2. 2024 nás celý dnem provázelo téma "Masopust". Žáci 1. stupně ZŠ se zábavnou a hravou formou dozvěděli spoustu informací o masopustních obyčejích, plnili různé tematické úkoly a šifry. Věříme, že si žáci užili den plný nezapomenutelné zábavy a radosti.
        • Karneval ve školní družině

• Dne 23. ledna se ve školní družině uskutečnil nezapomenutelný karneval, který nám přinesl spoustu zábavy a radosti. Celá tělocvična se proměnila v pestrý svět barev, maškarních kostýmů a smíchu.

• STRAVNÉ NA ÚNOR

• Platba stravného v hotovosti na měsíc únor proběhne v úterý 23. 1. a ve středu 24. 1. 2024

• VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

• Všem žákům, rodičům, učitelům a zaměstnancům školy přejeme

... hezké vánoční svátky, ať máte čas na pohádky,

ať se na vás štěstí směje, ať vás láska stále hřeje,

ať vás úspěch provází i v roce který přichází.

• Od Martina po Lucii

• Masarykovo muzeum v Hodoníně v rámci akce Vánoce se blíží připravilo v prosinci doprovodný edukační program Od Martina po Lucii.
            Žáci ZŠS a 1. stupně ZŠ si v programu vyzkoušeli aktivity, které jsou spojeny se sv. Kateřinou, Lucií, Barborou, Martinem i sv .Mikulášem. Předlo se, házelo botou, zametalo březovým koštětem, věštilo se z olova a mnoho dalšího.
            Součástí programu byla návštěva jednotlivých řemeslníků. Žáci si mohli vyzkoušet zdobení perníčků, práci na soustruhu, vyrobit andílka z korálků a shlédnout různorodá rukodělná řemesla. Program se žákům moc líbil a navodil příjemnou vánoční atmosféru.