USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

03.11.2022 21:05
      Postavení hmyzího domečku.

Podzim je tu a broučci potřebují mít úkryt před zimou. Naši žáci základní školy speciální a praktické školy broučkům pomohli vytvořit hmyzí domeček. Během několika dnů nasbírali přirodniny. Paní asistentka zajistila palety a hmyzí domeček na naší zahradě je na světě. K dlouhému zimnímu spánku broučkům určitě pomohla ukolébavka, kterou jim žáci zazpívali v doprovodu kytary. Domeček je moc hezký a broučkům přejeme dlouhý zimní spánek.

Uspávání broučků

Uspávání broučků PŠE

ŠKOLA V PŘÍRODĚ 2022

10.11.2022 10:20
      V termínu 3. – 7.10. 2022 pořádala ZŠ a PŠ Hodonín pro žáky 1. stupně školu v přírodě na chatě Radost ve Vřesovicích.

V termínu 3. – 7.10. 2022 pořádala ZŠ a PŠ Hodonín pro žáky 1.stupně školu v přírodě na chatě Radost ve Vřesovicích. Během pobytu si děti zahrály mnoho her – Kimovu hru, běhací pexeso, jazykolamy a spoustu dalších. Poznávaly také okolí při procházkách a turistických výpravách. Nechybělo ani opékání špekáčků, zpívání písniček u ohně a stezka odvahy. Navštívily také krytý bazén místní školy. A závěrečný večer patřil diskotéce. Děti si na památku vyzdobily trička a každý si vše zapisoval do deníčku. Všichni – děti i pedagogové, si užili 5 dní krásného počasí,  zábavy, her a smíchu. Už teď se těšíme na příští rok.

Škola v přírodě 1. den

Škola v přírodě 2. den

Škola v přírodě 3. den

Škola v přírodě 4. den

Škola v přírodě 5. den

Šipkovaná

02.11.2022 12:19
      Orientace v terénu, rozvoj pohybových dovedností a prověření znalostí žáků z přírodních věd napříč ročníky, navázání a rozvíjení vzájemných vztahů mezi žáky, pedagogy a rodiči žáků.

„ Šipkovaná“ byla všemi zúčastněnými vyhodnocena za velmi zdařilou akci. V této podobě, napříč celou školou, měla v letošním školním roce svou premiéru. V minulosti byla pořádána 2. st. ZŠ, ale bez účasti rodičů, což jsme se letos snažili napravit neboť jsme v této akci viděli velkou příležitost pro navázání vzájemných vztahů nejen mezi žáky a učiteli, ale i s rodiči žáků. Přestože byla účast rodičů nízká jako pozitivum hodnotíme možnost sblížení se s rodiči, navázání vzájemných kontaktů podobou neformálních rozhovorů učitel – rodič, které bylo možno vést při plnění úkolů, opékání špekáčků i hrách ve školní zahradě. Žáci samotní se aktivně zapojovali do všech částí dne – plnění úkolů v lese či na nádvoří školy, opékání špekáčků, zpívání u ohně i her na školní zahradě. Spontánně se mezi sebou pohybovali, hráli si a komunikovali žáci ZŠ, PŠ i ZŠS, jejich učitelé i rodiče. Velmi pěkné bylo zpívání u táborového ohně, kde si společně za doprovodu kytary zazpívali žáci, učitelé i rodiče. Zazněli nejen klasické táborové písně, ale i naše slovácké, u kterých si někteří s vervou zajuchali a zacifrovali, jak je na našem Slovácku zvykem.

Šipkovaná ZŠ speciální

Šipkovaná ZŠ praktická I. stupeň

Šipkovaná ZŠ praktická II. stupeň

PĚŠKY DO ŠKOLY

30.10.2022 20:00
      Týdenní výzva v rámci týdne mobility.

Cílem akce pěšky do školy je zvýšit počet žáků, kteří se budou do školy dopravovat pěšky, na koloběžce nebo na kole. Kromě společných zážitků a aktivního způsobu dopravy do školy se lépe naučí zásadám bezpečného pohybu po ulicích. Odpadne ranní stresová situace s parkováním a s vyhýbáním automobilů mezi dětmi a tím pádem klidnější okolí školy. Zanedbatelné není ani zmenšení vlivu automobilů na životní prostředí. Akce dopadla na výbornou, do výzvy se zapojili žáci, rodiče i samotní pedagogové. Velký úspěch také zaznamenali žáci 2. stupně, konktrétně 8. A, kteří se v celorepublikové výzvě umístili na třetím místě. Žáci obdrželi knihy z nakladatelství Paseka a Argo. Vyhodnocení proběhlo 18. 10. 2022.

Pěšky do školy

KOLEČKIÁDA

30.10.2022 19:39
      Získat a procvičit znalosti, vědomosti a dovednosti v oblasti zdravovědy a dopravní výchovy.

Organizace a veškeré materiální zajištění, včetně odměn, bylo zabezpečeno SVČ. Žáci, postupně po třídách, během dvou vyučovacích hodin, navštívili několik stanovišť, která byla zaměřena na dopravní a zdravotní výchovu. Činnosti byly jak vědomostní, tak praktické, jiné zaměřené na zručnost.Akce byla velmi zdařilá. Žáci si prověřily své vědomosti z oblasti dopravní výchovy a zdravovědy, zasportovali si, zazávodili, vyzkoušeli některé praktické dovednosti, které k dopravě také patří. Na závěr dostali žáci odměny, dle věku bublifuk, výstražné reflexní prvky a nechyběla ani sladká odměna v podobě lízátka.

Kolečkiáda PŠE

Kolečkiáda PŠB