• VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

• Všem žákům, rodičům, učitelům a zaměstnancům školy přejeme

... hezké vánoční svátky, ať máte čas na pohádky,

ať se na vás štěstí směje, ať vás láska stále hřeje,

ať vás úspěch provází i v roce který přichází.

• Od Martina po Lucii

• Masarykovo muzeum v Hodoníně v rámci akce Vánoce se blíží připravilo v prosinci doprovodný edukační program Od Martina po Lucii.
            Žáci ZŠS a 1. stupně ZŠ si v programu vyzkoušeli aktivity, které jsou spojeny se sv. Kateřinou, Lucií, Barborou, Martinem i sv .Mikulášem. Předlo se, házelo botou, zametalo březovým koštětem, věštilo se z olova a mnoho dalšího.
            Součástí programu byla návštěva jednotlivých řemeslníků. Žáci si mohli vyzkoušet zdobení perníčků, práci na soustruhu, vyrobit andílka z korálků a shlédnout různorodá rukodělná řemesla. Program se žákům moc líbil a navodil příjemnou vánoční atmosféru.
        • Vánoční jarmark

• 12. prosince se nádvoří naší školy proměnilo v místo plné předvánočního ruchu. Už dopoledne jsme se sešli, abychom společně ozdobili vánoční stromek a v jeho blízkosti jsme si zazpívali české a anglické vánoční koledy. Následovaly poslední přípravy na odpolední "Vánoční jarmark", který probíhal od 13:00 do 16:00. Po slavnostním zahájení a uvítání rodičů a přátel školy jsme se mohli ponořit do pohody s hřejivým punčem, ochutnávkou cukroví a prohlídkou žákovských výtvorů. Za vánoční atmosféru vděčíme žákům tříd 3. A, 5. A a 6. A, B, kteří pod vedením svých učitelek předvedli vánoční program. Děkujeme všem za podporu a účast a těšíme se na další setkání příští rok.
          • STRAVNÉ NA LEDEN

• Platba stravného v hotovosti na měsíc leden proběhne v úterý 19. 12. a ve středu 20. 12. 2023

v době od 7. 30 do 15. 00 hodin v kanceláři ekonomky v hlavní budově školy.

1. kategorie - 750,- Kč

2. kategorie - 800,- kč

3. kategorie - 850,- Kč

• PODĚKOVÁNÍ ZA SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ SETKÁNÍ

• Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy,

děkujeme vám všem za krásné chvíle při našem setkání na vánočním jarmarku. Vážíme si vašeho zájmu a podpory naší školy. Poděkování patří také p. Lubomíru Skočíkovi /Pila Skočík Dubňany/, který nám letos daroval vánoční strom.

Těšíme se na další vánoční setkání v příštím roce :)

• Obchůzka Mikuláše

• V úterý 5. prosince 2023 se na naší škole konala tradiční mikulášská obchůzka. Mikuláš, obklopený svou rozmanitou skupinou andělů a zejména čertů, zavítal do každé třídy, aby rozdával připravené balíčky. Atmosféra celého dne byla naplněna vzrušením a předvídáním příchodu Mikuláše. Žáci vyjádřili svou vděčnost písničkami a básničkami, které Mikulášovi věnovali. V odpoledních hodinách se pak Mikuláš s družinou objevil i v odděleních školní družiny, aby potěšil děti i tam.
        • Tvoření adventních věnců

• V pátek 1. 12. 2023 pořádal 1. stupeň ZŠ pro rodiče tvořivé dopoledne, kdy si žáci mohli se svými rodiči uplést adventní věnec. Tvoření probíhalo ve vánoční náladě, linoucí se vůně jehličí, znějících koled a teplého čaje či kávy. Žáci s nadšením pomáhali a měli velkou radost z konečného výsledku. Děkujeme zúčastněným rodičům a přejeme klidný adventní čas.